استفاده از هیپنوتیزم برای درمان اضطراب

نقش درمانی هیپنوتیزم برای اضطراب اثبات شده است. استرس یا اضطراب واکنشی است که شخص در زمانی که احساس تهدید می کند از خود نشان می دهد. حال این تهدید، واقعی و بیرونی باشد و یا غیر واقعی و ذهنی تفاوتی ندارد.

هیبنوتیزم برای درمان اظطراب

هیپنوتیزم برای اضطراب یک نوع درمان قطعی است. اضطراب، احساس هراس گونه ی ناخوشایند که منبع مشخصی ندارد. این امر البته بالفطره بد نیست زیرا باعث تخلیه ی فشار های عصبی می شود. اما اضطراب پیامد هایی را برای شخص دارد که در کوتاه مدت آزار دهنده و در بلند مدت سلامت جسم و روح شخص را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین این امر لازم است کنترل شود. مرکز مشاوره پاسداران (شمال تهران) آماده ی خدمت رسانی به کلیه ی هم وطنان عزیز در زمینه ی جنبه های درمانی هیپنوتیزم برای اضطراب و سایر موارد مشاوره ای است .

 هیپنوتیزم برای اضطراب

روش های درمان اضطراب

چه بخواهیم و چه تمایلی نداشته باشیم، زندگی چالش های زیادی را برای انسان رقم می زند که بخش جدا نشدنی آن محسوب می شود و این چالش هاست که استرس ها را به دنبال دارد اما این امر با کنترل می توان کم و کنترل شود.

درمان اضطراب از راههای مختلف امکان پذیر است. انواع روش های درمانی اضطراب عبارت است از: شیوه ی رفتار درمانی، شناخت درمانی، مشاوره، هیپنوتراپی و … که هیپنوتیزم برای اضطراب از روش های موثر درمان است.

هیپنوتراپی تکنیک کنترل اضطراب

هیپنوتراپی، شاخه ای از هیپنوتیزم است که در درمان بیماری های روانی کاربرد زیادی دارد. فواید درمانی هیپنوتیزم برای اضطراب هم اکنون به اثبات رسیده است و در درمان استرس موثر، کارا و بی خطر است. اضطراب مساله ای درون ذهنی است و بر اثر تنش ایجاد می شود و هیپنوتیزم به این دلیل که ویژگی اصلیش ایجاد آرامش است، خود به خود در درمان اضطراب نقش کاهنده دارد.

 هیپنوتیزم برای اضطراب

مکانیزم درمانی هیپنوتیزم برای اضطراب چگونه است

آرامش عمیقی که هیپنوتیزم به فرد می دهد، احساس خوشایند تخلیه هیجانی و لذت بخشی است که منجر به آرامش عمیق روح و جسم می شود. همین طور با این روش فرد تسلط بهتری روی اعمال خود خواهد داشت. هیپنوتراپی موثرین روش درمانی اضطراب است، که با ایجاد احساس آرامش شدید روحی، موجب می شود واکنش هایی که بدن در زمان چالش از خود بروز می دهد کنترل شود. فرد با این نوع درمان بیش از همیشه بر بدن و احساسات خود می تواند کنترل داشته باشد و قادر خواهد بود سلامتی و فیزیولوژیک بدنش را با هدایت صحیح به واکنش مناسب سوق دهد.

 

تقویت اعتماد به نفس با هیبنوتیزم

 

هیپنوتیزم برای اضطراب موجب تقویت اعتماد به نفس می شود، و توانایی شخص را در یادگیری ها نیز افزایش می دهد و او را قادر می سازد تسلط بیشتری روی اعمال خود داشته باشد و در چالش ها بر اضطرابش فائق آید. اگر این اختلال اضطراب در بیمار حاد باشد، توسط هیپوتراپی یا هیپنوتیزم ماهرانه به صورت همیشگی رفع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا