مشاوره خانواده در شمال تهران ; بررسی روابط بین زن و شوهر

در زندگی مشترک امکان بروز بحث و مشکلات بین زن و شوهر وجود دارد. نحوه ی حل مشکل و صحبت با یکدیگر در این موضوع بسیار حائز اهمیت بوده و کیفیت رابطه و زندگی مشترک را مشخص می کند.

مشاوره خانواده در شمال تهران  راه کار هایی جهت آن که بدانیم در مواقع بروز مشکل به چه صورت رفتار کنیم به شما ارائه می دهد.

این راهکار های مشاوره خانواده  از اصولی ترین و تخصصی ترین راه حل ها می باشد. یکی از مراکز معتبر و تخصصی مشاوره خانواده در شمال تهران واقع در پاسداران تهران می باشد که می توانید به آن مراجعه نمایید.

خیانت به همسر

از مهم ترین مواردی که به پایداری یک زندگی مشترک منجر می شود وفاداری به همسر است.

داشتن تعهد کتبی این را تضمین نمی کند که فرد به همسرش خیانت نکند و باید برای این ضمانت تعهدی قلبی وجود داشته باشد. خیانت به همسر تنها توسط مرد ها صورت نمی گیرد و امروزه شاهد خیانت خانم ها به شوهرانشان نیز می باشیم.

در صورتی که طرف مقابل از خیانت همسرش مطلع شود اعتمادی که پایه و اساس ازدواج و روابط عاطفی می باشد از بین خواهد رفت. این موضوع می تواند سبب جدایی و یا سرد شدن رابطه شود. بدین جهت برای ترمیم و درست کردن رابطه می توان از مشاوره خانواده بهره مند شد.

 مشاوره خانواده

دلایل خیانت به همسر از نظر مشاوره خانواده در شمال تهران

خیانت از نظر مشاوره خانواده دلایل متعددی ممکن است داشته باشد و برای آنکه بتوان مشکل را بر طرف و از تکرار مجدد آن جلوگیری کرد باید علت و دلایل آن را مورد بررسی قرار داد.

از نظر مشاوره خانواده این دلایل مختلف برای خیانت به همسر ممکن است با وجود راه کار هایی قابل حل و بر طرف کردن باشد که شما با مراجعه به مشاوره خانواده می توانید از آن مطلع شوید.

برخی از افراد هنگامی که ازدواج می کنند احساس زندانی بودن و از دست دادن آزادی هایشان را دارند. به همین دلیل به خاطر به دست آوردن آن استقلالی که در دوران مجردی از آن برخوردار بودند به خیانت می پردازند. برخی دیگر نیز برای آن که مطمئن شوند تا هنوز در ذهن جنس مخالف شان از جذابیت برخوردار هستند به برقراری رابطه با آن ها می پردازند؛

اما دلایل به همین موضوعات محدود نمی شود.

برخی در زندگی مشترک شان مشکلی دارند و نیاز های عاطفی و یا جنسی آن ها در ازدواج بر طرف نمی شود. برای دیگر افراد خیانت به همسر هیجان انگیز است زیرا باید موضوعی را از فرد مقابل مخفی نگه دارند.

مشخص کردن علت اصلی خیانت توسط مشاوره خانواده صورت می گیرد تا بتوان تا حدودی آن را بر طرف کرد.

 مشاوره خانواده

علت های شخصیتی خیانت

اما علت هایی که در بالا به آن پرداختیم ممکن است برای همه پیش بیاید و بدین صورت باید هر شخصی به همسر خودش خیانت کند؛

اما تعهد و وفاداری در برخی افراد بسیار بالاست و به هیچ وجه اینکار را انجام نمی دهند. پس باید دلیلی در شخصیت افراد نیز برای خیانت وجود داشته باشد.به گفته و نظر مشاوره خانواده برای آن که یک فرد برای ازدواج و شروع زندگی مشترک آماده باشد باید به بلوغ جسمی رسیده باشد اما آن چه که برای یک ازدواج موفق نیاز است بلوغ فکری و عاطفی ست.

فردی که به بلوغ عاطفی و فکری نرسیده باشد رفتار هایی مخرب دارد که از جمله آن ها خیانت و عدم تعهد می باشد. برای آن که متوجه شوید خودتان و یا شریک زندگی تان به این بلوغ رسیده است می توانید به مشاوره خانواده مراجعه نمایید. در جلسات مشاوره خانواده به طور کامل میزان این رشد عاطفی و فکری مشخص می شود و مشاوره خانواده  می تواند شما را در رسیدن به این بلوغ نیز کمک کند.

 مشاوره خانواده

پیامد های خیانت به همسر

به طور حتم خیانت به همسر بدون پیامد نیست و علاوه بر خانواده ی فرد بر جامعه نیز تاثیر گذار می باشد. مشاوره خانواده  و متخصصان معتقدند هنگامی که فرد از خیانت همسرش مطلع می شود مشکلات زیادی برای او پیش می آید که از جمله آن ها می توان به افسردگی، بی اعتمادی، کاهش و کم شدن اعتماد به نفس، بدبین شدن و… اشاره کرد؛

اما در برخی از موارد پیامد های شدید تری مانند خودکشی ، قتل معشوقه ی همسر و یا خود همسر و یا ضرب و شتم آن ها نیز به وجود می آید. خیانت به همسر از عمده ترین دلایل طلاق و جدایی محسوب می شود و همین موضوع بیانگر اهمیت آن می باشد.

فردی که بعد از خیانت همسرش دچار افسردگی و یا کاهش اعتماد به نفس می شود و یا فردی که اقدام به قتل می کند عواقب و پیامد های بدی را برای جامعه به همراه می آورد. علاوه بر این افشا شدن خیانت همسر اگر باعث جدایی و طلاق نیز نگردد به طور حتم رابطه ی عاطفی را از بین می برد و گاهی منجر به طلاق عاطفی زوجین می گردد.

کمک گرفتن از مشاوره خانواده می تواند این پیامد ها را کم تر کند و شما را در بهبود روابط کمک کند.راهکار هایی که مشاوره خانواده  در اختیار شما می گذارند تا خشم تان را کاهش دهید بسیار مؤثر عمل می کند به همین دلیل در این مواقع حتما باید از مشاوره خانواده  کمک بگیرید.

 مشاوره خانواده

راه هایی برای جلوگیری از بروز خیانت

همان طور که در قبل نیز به آن اشاره کردیم یکی از دلایلی که فرد خیانت می کند عدم رشد و بلوغ فکری و عاطفی می باشد اما به گفته ی مشاوره خانواده  در برخی مواقع همسران می توانند با رعایت نکاتی شخص را از خیانت کردن منصرف نمایند و به آن راه ، سوق شان ندهند.

در حقیقت برخی از کار ها مانع افراد برای خیانت در برخی مواقع می شود. از جمله آن ها می توان به توجه کردن به همسر و اهمیت دادن به او اشاره کرد. هنگامی که فرد احساس کند که همسرش به او توجه می کند و حمایت را از جانب همسرش دارد تعهد بیشتری به او احساس خواهد کرد که از بروز خیانت در او ممانعت می کند.

پر کردن خلاء عاطفی و احساسی از طرف همسر نیز می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد.شما می توانید تمامی کار هایی که باید برای جلوگیری از بروز خیانت انجام دهید را توسط مشاوره خانواده  یاد بگیرید.

 مشاوره خانواده

بحث کردن زن و شوهر

بروز اختلاف نظر بین زن و شوهر امری بسیار عادی ست و هیچ مشکلی ندارد. اگر با این بحث ها و اختلاف نظر ها به درستی برخورد شود می تواند منجر به بهبود روابط نیز گردد؛

اما در بیشتر موارد نحوه ی برخورد زن و شوهر اشتباه است و باعث ایجاد ناراحتی و یا بیشتر شدن مشکلات می گردد.

اختلاف نظر بین زن و مرد نباید باعث به وجود آمدن دعوا شود و در بیشتر موارد نوع بیان و بلند بودن صدا باعث می شود تا بحث و جدل بالا بگیرد. اگر نحوه ی بیان درستی برای بحث انتخاب شود هیچ دلخوری پیش نمی آید و رابطه رو به پیشرفت می رود.

 مشاوره خانواده

بحث کردن منطقی

برای آن که بتوانید به بهترین شکل اختلاف نظر های رایج بین خود و همسرتان را بر طرف کنید و یک راه حل به دست بیاورید باید در آغاز سعی کنید تا بدون هیچ تنشی بحث را شروع کنید.

بسیاری از افراد در ابتدا شروع به کنایه و تیکه انداختن می کنند و یا لحن بدی را برای بیان انتخاب می کنند به طوری که فرد مقابل احساس می کند که تحقیر و یا تمسخر شده است. این یک شروع برای جنگ بین طرفین است.

بهتر است بدون هیچ سرزنش و با لحنی دوستانه به صورت مستقیم مشکل را بیان کنید. مشاوره خانواده نیز می تواند در این مورد و نحوه ی صحیح بیان به شما کمک کند.

 مشاوره خانواده

کارهایی که در بحث کردن نباید انجام داد

در بیان مشکلات باید دقت داشته باشید که هدف از بحث کردن متهم کردن یک طرف نیست بلکه باید مشکل به بهترین شکل حل شود. به همین دلیل از ایراد گیری و به کار بردن لفظ تو همیشه… و یا تو هیچوقت… خودداری کنید. همچنین به جای اینکه طرف مقابل و همسرتان را به داشتن و یا نداشتن یک ویژگی به طور کلی متهم کنید تنها به صورت جزئی به همان مشکل اشاره کنید. به طور مثال اگر یک کاری که شما از همسرتان خواسته اید را انجام نداده بود از کلمه ی بی مسئولیت استفاده نکنید. از بین بردن حرمت ها و بی احترامی نیز از دیگر کار هایی ست که تاثیرات بسیار منفی بر روی روابط می گذارد و به مرور سبب سردی عاطفی زوجین می شود. مشاوره خانواده به صورت تخصصی و کامل تر بیان می کند که چه کار هایی در زمان بحث کردن منجر به بروز دعوا و ناراحتی می شود.

 مشاوره خانواده

زمان مناسب برای بیان مشکل

انتخاب زمانی مناسب برای مشکل بسیار مهم و حائز اهمیت است و می تواند نقش کلیدی در پیشرفت بحث داشته باشد. هنگامی که زن و شوهر از موضوعی عصبانی هستند بهتر است تا آرام شدن خشم شان صبر کنند زیرا در هنگامی که یک فرد عصبانی است ممکن است نتواند عاقلانه به یک موضوع فکر کند آو و راه حلی پیدا نماید.

همچنین در هنگام خستگی و زمانی که از سر کار برگشته اید بهتر است از بحث کردن و بیان مشکل خودداری کنید. مشاوره خانواده به هر زوجی پیشنهاد می کند که در موقعی که هر دو طرف آرام هستند و خسته نمی باشند به بیان مشکل بپردازند.

 مشاوره خانواده

مواردی که در بعد از بحث نباید انجام دهید

برخی عادت ها و رفتار ها بعد از بحث و یا مشاجره باعث می شود تا سردی بین روابط زن و شوهر ایجاد شود که مشاوره خانواده زوج ها را از انجام این کار ها منع کرده اند.از جمله مواردی  که نباید به هیچ وجه بعد دعوا و بحث انجام داد جدا کردن محل خواب است.

این که به علت دلخوری که وجود دارد هر کدام از زن و شوهر در محلی جداگانه بخوابند می تواند موجب سردی روابط شود.سلام و خداحافظی حتی اگر حرفی در این بین بیان نشود بسیار لازم و ضروری ست.صحبت کردن در مورد مسائل روزمره که گفتن آن ها لازم است در زمانی که قهر هستید نیز باید انجام شود.

این بدان معناست که به طور کامل حتی در زمان قهر نباید رابطه و گفتار تان قطع شود.توجه به لحن و نوع بیان نیز بسیار مهم است.صرف غذا با یکدیگر و طبق روال سابق نیز از دیگر کار هایی ست که باید انجام شود.

 مشاوره خانواده

ایجاد فاصله در بهبود روابط بعد مشکلات زناشویی

همان طور که در قبل نیز بیان کردیم و طبق نظر مشاوره خانواده فاصله ای که بعد از بحث  و  دعوا ایجاد می شود باید حساب شده باشد و به مشکلات و سردی روابط اضافه نکند.اما تا حدودی ایجاد یک فاصله کمک می کند تا بتوانند خشم و عصبانیت شان را کمتر کنند و عاقلانه تر فکر کنند.ناراحتی که در بحث و دعوا به وجود آمده ممکن است باعث شود تا حرف ها و حرکت هایی صورت بگیرد که به بروز بیشتر مشکل منجر شود.به همین دلیل بهتر است تا زمانی که هر دو طرف به آرامش برسند کمی از یکدیگر فاصله بگیرند.این فاصله گرفتن به معنای فاصله ی مکانی نیست و نباید به هیچ وجه دیگر منزل و یا اتاقش را جدا کند.بلکه تنها کمی از روابط کم می شود تا دو طرف بتوانند به روال سابق بازگردند.

 مشاوره خانواده

مطرح نکردن مشکلات و دعواهای قبل

از نظر مشاوره خانواده  یکی از مخرب ترین کار ها که به پیچیده تر شدن اوضاع منجر می شود مطرح کردن دعوا ها و مشکلات قبلی در بحث می باشد.این موضوع باعث می شود تا دعوا شدت بگیرد و برای مشکل کنونی نتوان راهکاری ارائه کرد.بهتر است بعد از هر دعوا و یا مشکل آن را به طور کامل رفع نمایید تا هیچ کدورتی در دل هیچ کدام باقی نماند.داشتن کینه و ناراحتی که از قبل وجود داشته باشد باعث می شود تا به مرور زمان احساس بین زن و شوهر از بین برود.

 مشاوره خانواده

حل موضوع یا بخشش

مشاوره خانواده به زوج ها کمک می کند تا بتوانند مشکلاتی که برای آن ها به دلایل مختلف مانند اختلاف نظر پیش آمده است را حل نمایند.حل کردن برخی از موضوعات تنها با همکاری زن و شوهر امکان پذیر نیست و باید نفر سومی در این بین میانجی گری نماید.برخی در این مواقع به سراغ یک بزرگ تر می روند به طور مثال پدر و یا مادر یکی از زوج ها و یا هر دوی آن ها که البته این کار پیشنهاد نمی شود.در برخی موارد دیگر اگر نتوان راهکاری برای حل موضوع ارائه کرد و یا کاری در گذشته انجام شده است که نمی توان آن را تغییر داد زوج می تواند با گذشت و بخشش آن موضوع را فراموش کند که در این مورد نیز می توانید از کمک مشاوره خانواده  بهره مند شوید.

 مشاوره خانواده

مراجعه به مشاوره خانواده

همان طور که در قبل نیز بیان کردیم در برخی از موارد نیاز است تا یک فرد سوم به میانجی گری و ارائه ی راهکار جهت حل مشکل اقدام کند.برخی از خانواده ها و والدین برای این کار داوطلب می شوند و به علت تجربه ای که دارند شاید بتوانند زن و شوهر را راهنمایی کنند.اما مشاوره خانواده و متخصصان معتقدند که اطلاع خانواده ها از مشکلات زن و شوهر ممکن است تاثیر خوبی در ذهن آن ها نداشته باشد و همچنین نظرات و راه حل های آن ها  ممکن است تخصصی نباشد. مشاوره خانواده بدون هیچ برداشت و قضاوتی تنها به حل مشکل به صورت تخصصی اقدام می کند.یکی از مراکز مشاوره خانواده که می توانید به آن مراجعه نمایید مرکز مشاوره پاسداران(شمال تهران) می باشد که یکی از مراکز معتبر و تخصصی در زمینه ی مشاوره خانواده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا