مرکز مشاوره پیروزی

 

مرکز مشاوره پیروزی در شرق تهران زیر نظر روانشناس بالینی سرکار خانم زهرا عزیز محمدی در زمینههای مشاوره قبل و بعد از ازدواج، روانشناسی کودکان و مشاوره خانواده فعالیت دارد. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی هر یک از این زمینها در این مرکز بپردازیم.

تهران مشاوره سایت برتر مشاوره در ایران

روانشناسی و مشاوره

مشاوره قبل و بعد از ازدواج در مرکز مشاوره پیروزی:

 

زهرا عزیز محمدی : مشاوره ازدواج به دو نوع قبل و بعد از ازدواج تقسیم میگردد. در مشاوره قبل از ازدواج مسائل مختلفی را میآموزید که شامل: حساسیتهای همسر، حساسیتهای خودتان، نحوهی برخورد با خشم، مسئولیت پذیری و داشتن دیدگاه مثبت نسبت به زندگی، ابزاری برای ارتباط بهتر داشتن، نحوهی صحبت در مورد تفاوتها و حل مشکلات است. به طور کلی میتوان گفت هدف از مشاوره قبل از ازدواج به شرح زیر است:

مشاوره ازدواج

 1. بررسی میزان آمادگی دو طرف برای ازدواج
 2. ارزیابی هم کفو بودن و میزان همسانی هر دو طرف
 3. بررسی میزان مهارتهای زندگی مشترک در هر دو طرف

 

مشاورهای که در قبل از ازدواج صورت میگیرد، به دو شکل انفرادی و زوج درمانی صورت میگیرد. و بدین منظور آزمونهای معتبری در مشاوره ازدواج پیروزی شرق تهران از طرفین به صورت کتبی گرفته میشود تا میزان موفقیت آمیز بودن ازدواج را بررسی کنند.

مشاوره ازدواج

معمولا بهترین زمان برای انجام مشاوره قبل از ازدواج که توصیه میشود این است که، اگر خواستگاری رخ داده باشد پس از 10-8 ساعت گفتگو و اگر آشنایی رخ داده باشد بعد از دو یا سه ملاقات میباشد.

 

میتوان بیان کرد که مهمترین هدف مشاوره پس از ازدواج، آموزش این اصل میباشد که چگونه زندگی را در اوج نگه داریم و آن را حفظ کنیم. لذا کمکی که در زمینه ی مشاوره بعد از ازدواج در مرکز مشاوره پیروزی داده میشود این است که از سادهترین راهکارها به شکلی استفاده کنید که بهترین نتیجه را داشته باشد و چون شرایط هر زوج مختص همان دو نفر است، لذا برنامهای مخصوص خود آن افراد به آنها داده میشود.

مشاوره ازدواج

معمولا مشاوره قبل و بعد از ازدواج اگر مشکل حادی وجود نداشته باشد تنها چند جلسه زمان میبرد اما اگر مشکلات حادی وجود داشته باشند میتوان گفت که تا چندین ماه مشاوره نیاز خواهد بود.

 

نکات مهم درباره مشاوره ازدواج

 

در کل مهمترین مسائلی که در مرکز مشاوره پیروزی در مورد مشاوره ازدواج، چه قبل از ازدواج، در حین و بعد از آن، به آنها پرداخته میشوند شامل:

 

 1. دریافت شناخت و آگاهی نسبت به عواطف و احساسات هر دو طرف نسبت به یکدیگر و یا به عبارت دیگر شناخت پیدا کردن زوجین نسبت به شخصیت خاص هر کدام
 2. خانواده، یعنی زوجین در مورد نحوهی مدیریت روابط خودشان با خانوادههای هر دو طرف به آگاهی و آموزش کافی برسند.مشاوره ازدواج
 3. مشکل اقتصادی یا به عبارتی دقیقتر، عدم تفاهم در زمینهی برنامه ریزی اقتصادی و استقلال مالی خانمها و حتی عدم مدیریت زمان در خانمهای شاغل و نگه داشتن اموال و دارایی خود برای خودشان، که این مسائل و مشکلات به خوبی حل شده و راهکار داده میشود.
 4. حل مسألهی منیّت هر کدام از زوجین و تبدیل عبارت من به ما
 5. روابط زناشویی که به طور مفصل در مشاوره بعد از ازدواج به آن پرداخته میشود.

 

لذا مشاوره قبل و بعد از ازدواج کمک میکند تا بهترین تصمیم را نسبت به آیندهی خود با آگاهی کامل گرفته و بعد از ازدواج آن را شاداب نگه داشته و مستحکم حفظ کنید.

ورود به بخش مشاوره ازدواج

 

مشاوره روانشناسی کودک در مرکز مشاوره پیروزی:‏

 

از آنجایی که شخصیت، به وجود آمدن عادتهای مختلف و روحیات در دوران کودکی شکل میگیرند، لذا این دوره مهمترین دورهی زندگی هر فردی است. از طرف دیگر والدین نقش اساسی در شکل گیری این جنبه ها دارند که ممکن است گاهی اوقات به دلیل عدم آگاهی نسبت به نوع مشکل یا اختلال در رفتار یا رشد کودک دچار غفلت شوند.

روانشناسی کودک

کاری که در مرکز مشاوره پیروزی انجام میپذیرد پرداختن به مشکلاتی است که از تولد تا سه سالگی برای کودکان اتفاق افتاده و والدین را، هم نسبت به آنان آگاه ساخته و هم به آنان راه حلی جهت رفع این مشکلات ارائه میکند که عبارتند از:

 • لجبازی کودک
 • شب ادراری
 • پرخاشگری
 • اصرار در بدست آوردن چیزی
 • حرفهای بیادبانه به زبان آوردن
 • بد رفتاری
 • تنظیم خواب کودک
 • بیش فعالی
 • مهد کودک رفتن کودک
 • مشکلات تحصیلی
 • اختلالات در یادگیری
 • ترس کودک از مدرسه
 • بلوغ و افسردگی

مشاوره کودک

 

بنابراین در مرکز مشاوره پیروزی به والدین کمک میشود تا:

 

 • نسبت به مراحل رشد کودک شناخت بیشتری پیدا کنند
 • نسبت به خصوصیات رفتاری کودک آگاهی پیدا کنند
 • بدانند کودکان سعی میکنند والدین را الگوی خود قرار دهند
 • در انتخاب اسباب بازیها، شیوههای پرورش فرزند، روشهای بالا بردن اعتماد به نفس، خلاقیت و کنجکاوی کودکان آگاهی پیدا کنند.

 

یکی از تستهایی که در مرکز مشاوره پیروزی در زمینهی مشاوره روانشناسی کودک انجام میگیرد، انواع تستهای روانشناسی کودک از جمله روانشناسی نقاشی کودک است، زیرا شکلها، نمادها و رنگها نمایانگر شخصیت، احساسات و حالات روحی کودک میباشد.

 

شیوه انجام روانشناسی کودک در مرکز مشاوره پیروزی

 

در ابتدا درمانگر با والدین و فرزند دیدار خواهد داشت و از طریق پرسیدن سؤالات مختلف، به برقراری ارتباط و شناخت با والدین و کودک میپردازد. سپس معین میکند که در چه زمینه هایی و چگونه میتواند به شما کمک کند. در جلسات با درمانگر احتمالا کودک شما:

مشاوره کودک و نوجوان

 • شروع به صحبت کردن کند زیرا بهترین روش برای کودکان جهت بیان احساسات خود میباشد.
 • فعالیتهایی را انجام دهند زیرا از این طریق درمانگران میتوانند مسائلی را پیرامون احساسات و مهارتهای جمعی آموزش دهند.
 • فعالیتهای جدیدی را تمرین کنند زیرا از این طریق درمانگران به کودکان کمک میکنند تا هر آنچه را که یاد گرفتهاند تمرین کنند، مانند بازی کردن که تمرینی برای مهارتهایی نظیر خود کنترلی، انتظار، پیروی از دستورات، گوش دادن، تلاش دوباره و تحمل شکست میباشد.
 • حل مسأله را تمرین کند.

معمولا جلسات روانشناسی کودک هر هفته یک بار و به مدت چندین ماه طول میکشد ولی این مورد قطعی نبوده و بسته به شدت مشکلات متغیر است.

 

مشاوره ی خانواده در مرکز مشاوره ی پیروزی:

مشاوره خانواده و ازدواج

 

خانواده مهمترین ارتباطی است که انسانها با یکدیگر ایجاد کردهاند، و از آنجاییکه تمامی خانوادهها ثابت و مقاوم نسبت به مشکلات متعدد زندگی نیستند، لذا همهی خانوادهها به میزان متفاوتی، و با شدتهای مختلفی نیاز به مشاوره را در خود احساس میکنند. مرکز مشاوره پیروزی در زمینهی مشاوره خانواده میتواند در زمینههای زیر یاریگر خانوادهها باشد:

 1. همسرداری و تربیت فرزند
 2. حل اختلاف، خیانت همسر و مشاوره طلاق
 3. کنترل پرخاشگری، مهارتهای ارتباطی و اعتماد به نفس
 4. مهارتهایی در زمینهی نه گفتن و ابراز وجود

مشاوره خانواده

 

طبق نظر مرکز مشاوره پیروزی مواقعی که هر خانوادهای باید احساس کند که نیاز به مشاوره خانواده دارد شامل موارد زیر میباشد:

 

 1. وقتی دو خانواده قرار است با هم ادغام شوند یعنی یکی از افراد از زندگی قبلی خود بچه دارد و دیگری خیر، یا یکی از افراد دو بچه دارد و دیگری یک فرزند دارد، که در این مواقعی مشکلاتی نظیر تأثیر والد قبلی بر زندگی فعلی یا مشکلات نامادری/    ناپدری سبب میشود که نیاز به مشاوره خانواده احساس شود
  مشکلات زناشویی
 2. صحبت کردن در خانواده کم شده باشد، افراد بیشتر به گوشیهای خود در خانواده اهمیت میدهند یا بطور کلی یک نوع قطع ارتباط در خانواده رخ داده است
 3. برخی اوقات اعضای خانواده تمایل دارند تا مقداری با خود تنها باشند و این امر طبیعی است ولی اگر این کار همیشگی باشد مراجعه به مشاوره خانواده امری ضروری است 
 4. جهت کمک گرفتن برای شناخت نسبت به احساسات و عواطف اعضای خانواده و کنترل آن
 5. وجود اعتیاد در خانواده 
 6. مخفی کردن مسائل از یکدیگر به منظور فریب کاری
 7. نداشتن رابطهی زناشویی حداقل یکبار در هفته 
 8. انجام کارهایی که قبلا عادی و راحت بوده الان تبدیل به کارهایی طاقت فرسا شدهاند
 9. ارتباط برقرار کردن در بین زن و شوهر و فرزندان بسیار سخت شده باشد 
 10. وقتی با همسر خود شبیه یک هم اتاقی رفتار کنید یعنی اگر احساس کمبود محبت و صمیمیت داشته باشید
 11. وقتی در مورد نحوهی حل مشکلات با همسر خود اطلاعی ندارید 
 12. رقتی همسر شما رفتارهای منفی زیادی از خود نشان دهد
 13. وقتی فکر میکنید طلاق آخرین گزینه است 
 14. وقتی فقط به خاطر فرزندانتان به زندگی کردن ادامه میدهید

 

همانطور که مشاهده کردیم دلایل بسیاری میتواند وجود داشته باشند که ما به یک مرکز مشاوره جهت مشاوره خانواده مراجعه کنیم. مواردی که بیان شد شاید از مهمترین فاکتورها یا نشانه ها باشند ولی تمامی موارد نیستند.

 

لذا با مراجعه به یک مرکز مشاوره خانواده میتوانید به خود و زندگی خود کمک کنید تا احیاء شده و روند طبیعی خود را در پیش بگیرد. همانند سایر جلسات مشاورهای، و بسته به شدت و گستردگی مشکلات، میتواند از بین چند جلسه تا چند ماه طول بکشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا