مرکز مشاوره پاسداران شمال تهران ; مشاوره ازدواج,خانواده,روانشناسی کودک

مرکز مشاوره پاسداران زیر نظر بهترین دکتر روانشناس شمال تهران دکتر زهرا عزیز محمدی با سال ها تجربه در عرصه مشاوره های روانشناسی مشاوره ازدواج قبل و بعد از ازدواج و رفع مشکلات خانوادگی با کار درمانی با اعضای خانواده و رفتار شناسی برای خانواده ها و افرادی که اختلالات شخصی دارند.

در جامعه ای که زندگی میکنیم بسیاری از مشکلات از اطراف و پیرامون ما وارد میشود و بسیاری از مشکلات به سبب رفتار ما نیست.

بهترین راه حل درمیان گذاشتن این مشکلات با روانشناس و مشاوره ای پر قدرت و با تجربه است که بتواند راه حل های درست و علمی ارائه دهد ازدواج یکی از مهمترین اتفاق زندگی هم باید در چارچوب مشخص و درستی قرار گیرد که گام به گام میتواند مشاوره به شما کمک کند. بهترین مرکز در زمینه مشاوره روانشناسی و مشاوره ازدواج و خانواده در پاسداران شمال تهران

تماس برای مشاوره رایگان با 

کلینیک روانشناسی  زهرا عزیز محمدی روانشناس بالینی در پاسداران

09224755876

مشاوره خانواده پاسداران.

برای آن که بتوانید به بهترین شکل اختلاف نظر های رایج بین خود و همسرتان را بر طرف کنید و یک راه حل به دست بیاورید باید در آغاز سعی کنید تا بدون هیچ تنشی بحث را شروع کنید.

بسیاری از افراد در ابتدا شروع به کنایه و تیکه انداختن می کنند و یا لحن بدی را برای بیان انتخاب می کنند به طوری که فرد مقابل احساس می کند که تحقیر و یا تمسخر شده است. این یک شروع برای جنگ بین طرفین است. بهتر است بدون هیچ سرزنش و با لحنی دوستانه به صورت مستقیم مشکل را بیان کنید. مشاوره خانواده نیز می تواند در این مورد و نحوه ی صحیح بیان به شما کمک کند

ورود به بخش خانواده

 مشاوره خانواده

کارهایی که در بحث کردن نباید انجام داد

در بیان مشکلات باید دقت داشته باشید که هدف از بحث کردن متهم کردن یک طرف نیست بلکه باید مشکل به بهترین شکل حل شود. به همین دلیل از ایراد گیری و به کار بردن لفظ تو همیشه… و یا تو هیچوقت… خودداری کنید. همچنین به جای اینکه طرف مقابل و همسرتان را به داشتن و یا نداشتن یک ویژگی به طور کلی متهم کنید تنها به صورت جزئی به همان مشکل اشاره کنید.

به طور مثال اگر یک کاری که شما از همسرتان خواسته اید را انجام نداده بود از کلمه ی بی مسئولیت استفاده نکنید. از بین بردن حرمت ها و بی احترامی نیز از دیگر کار هایی ست که تاثیرات بسیار منفی بر روی روابط می گذارد و به مرور سبب سردی عاطفی زوجین می شود. مشاوره خانواده به صورت تخصصی و کامل تر بیان می کند که چه کار هایی در زمان بحث کردن منجر به بروز دعوا و ناراحتی می شود.

ایا برای اختلاف های خانواده هنوز مرکز مشاوره پاسداران را انتخاب نکرده اید همین حالا مشاوره دریافت کنید

 مشاوره خانواده

زمان مناسب برای بیان مشکل

انتخاب زمانی مناسب برای مشکل بسیار مهم و حائز اهمیت است و می تواند نقش کلیدی در پیشرفت بحث داشته باشد. هنگامی که زن و شوهر از موضوعی عصبانی هستند بهتر است تا آرام شدن خشم شان صبر کنند زیرا در هنگامی که یک فرد عصبانی است ممکن است نتواند عاقلانه به یک موضوع فکر کند آو و راه حلی پیدا نماید.

همچنین در هنگام خستگی و زمانی که از سر کار برگشته اید بهتر است از بحث کردن و بیان مشکل خودداری کنید. مشاوره خانواده به هر زوجی پیشنهاد می کند که در موقعی که هر دو طرف آرام هستند و خسته نمی باشند به بیان مشکل بپردازند.

مشاوره کودک و روانشاس کودک در پاسداران

 

بهانه گیری کودکان

در بسیاری از کودکان شاهد بهانه گیری ها و در برخی موارد جیغ، گریه و لج بازی می باشیم. همه ی این رفتار ها در روانشناسی کودک از علت و دلیلی برخوردار هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

هر کودکی با هر شخصیت و اخلاقی ممکن است دچار مشکلاتی شود که اگر پدر و مادر ندانند که به چه صورت آن را بر طرف کنند ممکن است آسیب هایی جبران ناپذیر به کودک وارد شود.

به طور کلی کودکان تا سنین 4 سالگی بهانه گیر هستند و به تنها سلاح خود یعنی جیغ و گریه متوسل می شوند تا به خواسته ی خود برسند. این بهانه گیری ها کاملا ناگهانی رخ می دهد و ممکن است دلیل آن به شدت غیر موجه باشد. در برخی اوقات مادر و پدر تصور می کنند که فرزندشان زورگو بوده و یا باید با آن ها مانند خودشان رفتار شود؛ اما کودکان نیز مانند بزرگسالان وقتی که اوضاع بر وفق مرادشان نباشد شروع به بهانه گیری می کنند.

ورود به بخش کودکان

 روانشناسی کودک

دلایل بهانه گیری کودکان

بهانه گیری کودکان به طور کلی در سنین پایین و در زمانی که نمی توانند مقصود و حرف شان را بگویند رخ می دهد. هنگامی که کودک از بیان نظر و یا خواسته ی خود ناامید می شود شروع به بهانه گیری می کند.

از نظر روانشناسی کودک هر چه مهارت های زبانی و ارتباطی کودک بیشتر شود میزان این بهانه گیری ها کاهش می یابد. گاهی کودک فکر می کند مادر و پدر به او توجه کافی را ندارند و به منظور جلب توجه و بیان خواسته های خود به جیغ زدن و بهانه گیری می پردازد. به دنیا آمدن یک فرزند دیگر یکی از محرک ها در این زمینه می باشد تا بهانه گیری های کودک افزایش یابد.

برای بهترین روانشناس و مشاوره کودکان حتما با مرکز مشاوره پاسداران در تماس باشید و مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید.

 روانشناسی کودک

برخورد صحیح با بهانه گیری کودکان

سر و کار داشتن با یک کودک بهانه گیر به طور حتم کار سخت و دشواری ست. احتمالا متوجه شده اید که هر چه صدای تان را برای این بچه ها بالاتر ببرید عکس العمل آن ها نیز شدید تر می شود. روانشناسی کودک این موضوع را روشن کرده است که در مواجه و برخورد با این کودکان باید ساکت بمانید و در کنار آن ها بنشینید.

روانشناسی کودک معتقد است که در این موارد علاوه بر این که نباید به هیچ وجه صدای تان را بالا ببرید نباید آن ها را ترک کنید زیرا رفتن شما از پیش کودک حس های ناخوشایند او را بیشتر می کند که همین موضوع به بدتر شدن شرایط منجر می شود. داشتن آرامش در این موارد باعث می شود تا کودک نیز زود تر آرام شود.

برخی از والدین اقدام به دادن وعده به کودک می کنند تا او را آرام نمایند روانشناسی کودک به شدت این کار را نهی می کند زیرا به طور حتم نتایج خوبی حاصل نمی شود و تنها در مدت زمان کوتاه کودک آرام می گیرد.

 

مشاوره ازدواج در پاسداران

ازدواج یکی از مهم ترین مراحل زندگی است که باید در انتخاب شریک زندگی بیشترین دقت را داشته باشیم. در بیشتر موارد به علت آن که از نظر احساسی درگیر هستیم نمی توانیم شرایط و رفتارهای طرف مقابل را بررسی کنیم. مشاوره ازدواج در این زمینه می تواند به ما کمک کند تا از نظر اخلاقی به طور کامل طرف مقابل را بشناسیم و میزان انطباق و توانایی داشتن زندگی مشترک دو طرفه مشخص شود. در این متن به بررسی مشاوره ازدواج و لزوم آن می پردازیم.

ازدواج و زندگی مشترک

ازدواج و تشکیل خانواده شاید یکی از مهم ترین مراحل زندگی تلقی شود. زندگی کردن زیر یک سقف و در یک خانه با فردی که در یک خانواده با فرهنگی متفاوت بزرگ شده است به طور حتم چالشی بزرگ است که حتی در صورت مشابه بودن رفتارها و یا سطح خانوادگی ممکن است مشکلاتی برای دو طرف به وجود بیاید. زندگی کردن با همسر بسیار متفاوت از زندگی با خانواده می باشد و مسئولیتی که در ازدواج بر روی دوش زن و مرد قرار می گیرد غیر قابل انکار می باشد. برای آن که بتوانید ازدواج موفق داشته باشید باید از قبل ازدواج و بعد از آن نیز از مشاوره ازدواج تخصصی بهره مند شوید.

ورود به بخش ازدواج

 مشاوره ازدواج

توجه به ویژگی های اخلاقی همسر قبل از ازدواج

برای آن که شخصی را به عنوان همسر انتخاب کنید باید از وجود ویژگی هایی در اخلاق و رفتار او مطمئن شوید. برخورداری از برخی رفتارها در زندگی مشترک بسیار الزامی می باشد تا بتوان با آن فرد یک زندگی مناسب را شروع کرده و ادامه داد.

بسیاری از افراد قبل از ازدواج به علت احساسات زیاد این موارد را نادیده می گیرند یا به خودشان این باور را می دهند که بعد از ازدواج می توانند اخلاق و رفتار طرف مقابل را تغییر دهند اما آن چه که باید مد نظر داشت این است که باید فردی را برای زندگی مشترک انتخاب کرد که کمترین میزان تغییر را لازم داشته باشد؛

زیرا هیچ فردی نمی تواند به طور کامل تغییر کند و به همین دلیل احتمال شکست در ازدواج زیاد می شود.

ورود به بخش ازدواج

 مشاوره ازدواج

رشد اخلاقی

اولین موردی که باید قبل از ازدواج از آن اطمینان حاصل شود، رشد اخلاقی دو طرف است. بسیاری به اشتباه فکر می کنند با رشد جسم و افزایش سن رشد اخلاقی نیز حاصل می شود اما این موضوع کاملاً از سن افراد جدا و مستقل است.

در مشاوره ازدواج به راحتی مشخص می شود که آیا طرفین به این رشد که لازمه ی ازدواج است رسیده اند یا خیر. رشد اخلاقی در واقع از الزامی ترین ویژگی های اخلاقی و رفتاری است تا افراد پس از ازدواج به به مشکل نخورند و با وجود هر مشکلی در زندگی نیز بتوانند از پس آن بربیایند.

همین حالا قبل از ازدواج راه درست را  با مرکز مشاوره پاسداران هموار کنید و همه چیز را درست و اصولی جلو ببرید.

 مشاوره ازدواج

ویژگی ها و رفتارهای یک فرد مناسب ازدواج

شخصی که از صبر و تحمل مناسبی برخوردار است، قادر است در صورت بروز هر گونه مشکل یا بحث بین زن و شوهر آن را به دعوا نکشاند. همچنین نبود صبر باعث می شود تا در بسیاری از موارد به مشکل بر بخورند و به طور حتم شخصی که تحمل ندارد فرصتی برای توضیح و رفع مشکل نمی دهد.

داشتن صداقت نیز یکی از کلیدی ترین ویژگی هایی است که باید دو طرف داشته باشند تا اعتمادی متقابل بین آن ها ایجاد شود. رفتار شایسته و توأم با احترام به یکدیگر در جمع و تنهایی نیز باعث پایدار بودن احساس و دوام ازدواج می شود. داشتن وفاداری و در نظر گرفتن و توجه به نیازهای یکدیگر نیز از موارد مهم است که باید به آن توجه شود. تقسیم مسئولیت های زندگی و اجرای تمام و کمال آن ها نیز بسیار مهم است که از خصلت مسئولیت پذیری افراد مشخص می شود.

تماس برای مشاوره رایگان با دکتر روانشناس زهرا عزیز محمدی در پاسداران

09224755876

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا