مرد های حق به جانب

مرد های حق به جانب بر طبق آدرس باید نیم ساعت قبل رسیده بودید، اما حقیقت این است که همسرتان راه را گم کرده و دقیقا نمی داند به کدام سمت می راند و شما می دانید که دیر به میهمانی می رسید.

 

به آرامی رو به او کرده و می گویید: «چرا از کسی نمی پرسی باید از کدام سمت برویم؟» در کمال تعجب می بینید که او با عصبانیت جوابتان را میدهد و می گوید: «می دونم اون خیابان به جایی همین طرفهاست. اگه کمی صبر کنی و به من اجازه بدی، می تونم پیداش کنم. اصلا فراموشش کن. الان ماشین

رو سر و ته میکنم بر می گردیم خونه. چی؟

منظورت اینه که به من اعتماد نداری؟» اگر خوش شانس باشید، ممکن است تصادفی خانه مورد نظر را پیدا کرده و به میهمانی برسید و یا ممکن است ساعت ها دور خودتان بچرخید، برای این که همسرتان از این که بایستد و آدرس از کسی بپرسد، امتناع می کند ممکن است برای بسیاری از شما نظیر این اتفاق پیش آمده باشد و همسرتان عملا ماشین را سر و ته کرده و شما را به خانه برگردانده و تمام بعداز ظهر تان را خراب کرده باشد؛ به جای این که اعتراف کند که راه را گم کرده است.

مشاوره خانواده

در حالی که داخل ماشین نشسته اید به مردی که عاشقش هستید و به ناگهان به یک هیولای لجباز که حالت تدافعی به خودش گرفته، نگاه می کنید، با خودتان می گویید: «اگه من راه را گم کرده بودم؛ هرگز از این که از کسی بپرسم ناراحت نمی شدم. چرا نمی تونه قبول کنه که اشتباه کرده؟» | مردها از این که احتمال بدهند اشتباه کرده اند نیز متنفرند و از همه بدتر وقتی است که همسر یک مرد زودتر متوجه شود مردش اشتباه کرده است.

احساس غلط مردان به زنان در مرد های حق به جانب

نکته

جالبی که در این جا وجود دارد این است که مردها احساس می کنند، این زنها هستند که کارهایشان را اشتباه جلوه می دهند. یا این که به آنها گفته شده اشتباهی کرده اند. مردها غالبا پیشنهاد، نصیحت و پس خوراندی که شما در اختیارشان قرار می دهید را سوء تعبیر می کنند و آن را به عنوان یک حمله انتقادی تلقی می نمایند. وقتی زنی با سادگی و معصومیت تمام به همسرش پیشنهاد می دهد و اطلاعاتی را که تصور می کند برایش مفید خواهند بود، در اختیارش قرار می دهد و یا درخواستی دارد، آن مرد عم؟ جملات واقعی زنش را نمی شنود

مشاوره خانواده

او موردی شبیه به این را می شنود: «تو بدی، تو اشتباه می کنی، تواص نداری، تو بی کفایتی). آیا مایوس کننده نیست، حرفی به همسرتان بگویید و او این قدر با تدافعی و خشم با شما برخورد کند، گویی حرف وحشتناکی زده اید؟ ای همان چیزی است که باعث می شود اغلب زنها از مردها بترسند کنارشان پاورچین رد شوند و دائم مراقب گفتارشان باشند.

دوران کودکی نقش آن در مرد های حق به جانب

مرد های حق به جانب ; به منظور درک این معما در مورد مردان، می بایست به شرایط تعلیم و تربیت آنها در دوران کودکی نگاهی بکنیم. در فصل یک آموختیم، مردها این گونه آموزش دیده اند که دنیای بیرون را تحت کنترل کامل خود داشته باشند و همیشه به موفقیت دست پیدا کنند و در عوض به دنیای درونی خود که شامل افکار و احساساتشان می باشد، کمتر توجه نشان بدهند.

به پسر بچه های کوچک گفته شده که ارزش آنها به کارهایی است که انجام می دهند و همچنین به موفقیت هایی است که بدانها دست پیدا می کنند. به آنها گفته اند: «دوست دارم وقتی می روم سفر، مرد این خونه باشی و به مادرت توی همه کارها کمک کنی.» «آه چقدر این برگ ها را با شن کش مرتب جمع کردی، واقعا کارت عالی بود. بیا این پول جایزه تو.»

مشاوره خانواده

حتی در بازی ها و ورزش ها که به طور سنتی مخصوص مردها می باشند، در همگی آنها نوعی رسیدن و دست یابی به موفقیت نهفته است. مدل ساختمان سازی، مدل ماشین و هواپیما، در تمامی این بازی ها نوعی فعالیت و اجرای قابل لمسی دیده می شود و بر همین اساس پسر بچه ها به نتیجه می رسند، برای این که پسرهای خوبی باشند باید کارها را درست انجام بدهند.

 

آنها بزرگ می شوند و اعتماد بنفسشان را بر اساس موفقیت ها و دست یابی هایشان قرار می دهند.

اعتماد به نفس مرد های حق به جانب

مردها اعتماد به نفس و موفقیت هایشان را با هم یکسان می گیرند. ظاهرا این طور به نظر می رسد که وقتی یک زن توانایی و قابلیت انجام کارهای یک مرد را آن هم به طور فوق العاده به زیر سؤال می برد، او با حالتی تدافعی از خود واکنش نشان می دهد و این پس خوراند شما را این گونه تعبیر می کند.

تو اشتباه کردی. پس پسر بدی هستی.» در این موقع مرد جزئیات پیشنهاد زنش را دقیقا نمی شنود و خیلی عجولانه تصمیم می گیرد که زنش احتمالا فکر می کند که او کارها را نمی تواند به درستی انجام بدهد. و با عکس العمل های عاطفیش کنترل اوضاع را در دست می گیرد و غالب می شود. در این گونه مواقع زن منتظر پاسخ مؤدبانه ای از طرف شوهرش است. در حالی که مرد احساس می کند به او حمله شده و صلاحیتش زیر سؤال رفته است. تعجبی نیست بعضی وقت ها نمی توانیم به سادگی با یکدیگر کنار بیاییم.

 

راه حل رفع این مشکل کلیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا