شناخت روحیه مردان

زنی که روحیه شوهرش را می شناسد و می داند در وضیعت های مختلف روحي او چگونه برخورد کند، زندگی زناشویی موفقی خواهد داشت و خود نیز با صفت خردمندی مورد ستایش قرار خواهد گرفت. یکی از دقایقی که چنین بانویی حواسش کاملا جمع است، هنگام ورود مرد به خانه است. زیرا دقت کامل به خرج می دهد تا دریابد او چه حالی دارد. اگر شوهر خندان بود و صدایش زنگی از شادی داشت، تند و تیز راه رفت و اعتماد به نفس از وی تراوید، بانوی تیزهوش می داند روز خوشی داشته و در کارش موفق بوده است. در چنین موقعیتی اگر مرد از زمره آدم های کم حرف نباشد، مایل است همسر را در جریان موفقیت هایش قرار دهد. بانوی خردمند فوری حال او را درک می کند و خود را مشتاق صحبت هایش نشان می دهد. به این ترتیب مرد فرصتی می یابد تا از کام یابی هایش سخن بگوید. در چنین دقایقی زن هر کاری دست دارد باید زمین بگذارد و پیش روی شوهر بنشیند و با تشویق حتا او را به صحبت بیشتر راغب کند.

به قول شاعر

شرط ست به تشنه آب دادن گنجی به ده خراب دادن مبادا خانمی سرد نفسی پیشه گیرد و بی حوصلگی اش را ابراز کند یا از ابتدا خود را راغب به شنیدن نشان ندهد. چون در درازمدت لطمه شدیدی به رابطه زناشویی شان می زند.

 

زیرا مرد از سردی زن در استقبال از شور و شوقش به شدت سرخورده می شود و دفعه های بعد در چنین موقعیتی، خودبه خود انگیزه ای برای صحبت نخواهد داشت.

 

در نتیجه به مرور زمان روابط شان سرد می شود و مرد پی هم صحبتی دیگر می گردد. البته خوشبختانه بیشتر مردان با اخلاق ما، به دوستان و همکاران مردشان رجوع می کنند. اما اگر دل سردی های دیگری نیز از کانون زناشویی داشته باشند، خدای نکرده به جنس مخالف رو می کنند و پی محرم راز دیگری می گردند.

 

همواره نخستین پرسشم از خانم هایی که از بی وفائی شوهر می نالند، این است که هنگام ورودش به خانه چگونه با وی مواجه می شده اند. ویدا خانم یکی از این پرسش شوندگان بود. او ابتدا متوجه سؤالم نشد. نه این که پرسش مشکل باشد. بلکه قضیه چنان برایش بدیهی و بی ارزش می نمود که تاکنون بدان نیندیشیده بود. بالاخره پس از کلی درنگ گفت: «هیچی! چی دارم بکنم؟ معمولا اونقدر خسته م که حوصله خودم ندارم، چی برسه به اون.»

 

در نوشته های بعدی به راه حل این مشکل میپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا