بررسی هیپنوتیزم و درمان اضطراب

زندگی امروزی باعث شده است تا افراد اضطراب زیادی داشته باشند. استرس و اضطراب باعث می شود تا مشکلات زیادی در روان و حتی جسم به وجود بیاید. بیماری هایی نظیر فشار خون، حمله های قلبی و… تاثیر گرفته از اضطراب می باشند. هیپنوتیزم و درمان اضطراب یکی از روش هایی ست که امروزه در مراکز معتبر از جمله مرکز مشاوره پاسداران واقع در شمال تهران مورد استفاده واقع می شود. در این متن به بررسی هیپنوتیزم و درمان اضطراب می پردازیم.

هیپنوتیزم یا خوابگردی

 

هیپنوتیزم در واقع یک خواب مصنوعی تلقی می شود که توسط افراد روانشناس و ماهر با استفاده از قدرت تلقین انجام می شود. در هیپنوتیزم با ضمیر ناخود آگاه فرد ارتباط برقرار می شود و این بدان معناست که از این طریق بسیاری از مشکلات روحی و روانی را با قدرت تلقین و مکالمه با فرد در حالت خواب مصنوعی بر طرف کرد. بسیاری از افراد فکر می کنند فردی که در حالت هیپنوتیزم قرار می گیرد در واقع مغزش می خوابد اما نوار مغزی که از این افراد و افرادی که در خواب می باشند گرفته شده است کاملا متفاوت بوده و همین موضوع بیانگر خواب نبودن افرادی ست که هیپنوتیزم شده اند.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

انواع هیپنوتیزم

هیپنوتیزم به دو دسته تقسیم می شود که در نوع اول یعنی خود هیپنوتیزمی افراد توسط خودشان و بدون کمک کسی هیپنوتیزم می شوند و به خواب مصنوعی می روند. این روش به طور معمول توسط عرفا مورد استفاده واقع می شود؛ اما در نوع دوم از هیپنوتیزم فرد توسط یک و یا چند نفر دیگر هیپنوتیزم می شود که به آن دگر هیپنوتیزم می گویند. روش های مختلفی برای هیپنوتیزم مورد استفاده واقع می شود که یکی از آن ها به اسم مسمریسم خوانده می شود. هر چند که این روش فرد را در حالتی از خلسه می برد اما به طور کامل نمی توان آن را هیپنوتیزم نامید. روش های دیگر که برای هیپنوتیزم مورد استفاده واقع می شود شامل روش کیاسون، روش تثبیت چشم، روش پی ام ار و… می باشد.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

هیپنوتیزم با چشم

در این روش یک شخص که به کار هیپنوتیزم ماهر است با چشمانش افراد را وارد خواب مصنوعی کرده و یا هیپنوتیزم می نماید. همان طور که بسیاری از افراد به این موضوع اشاره داشته اند چشم ها مرکز انرژی بوده و می توانند انرژی را به دیگر افراد منتقل کنند. در این روش از هیپنوتیزم فرد با پلک نزدن و خیره ماندن به چشمان شخصی که می خواهد هیپنوتیزم شود کارش را شروع می کند. در تمام مدت به شخص القا و تلقین می کند که آرام باشد و زیر یک دقیقه می گوید که با شمارش معکوس و یا هر کار دیگر باید به خواب برود. به همین شکل شخص وارد خواب مصنوعی می شود اما ذهن و ضمیر ناخود آگاهش کاملا هوشیار باقی می ماند. این روش در هیپنوتیزم و درمان اضطراب نیز مورد استفاده واقع می شود و با وجود جادویی بودنش روندی کاملا عادی دارد. هیپنوتیزم و درمان اضطراب در این روش نیز به خوبی صورت می گیرد و قابل انجام است.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

هیپنوتیزم شدن با یک ساعت

در برخی فیلم ها و یا کارتون ها دیده ایم که فرد با تکان دادن یک ساعت شخص دیگری را هیپنوتیزم می کند.ذهن فرد پیش از آن آماده ی هیپنوتیزم شدن است و هنگامی که ساعت در مقابل چشمانش تکان می خورد  به عنوان یک محرک بیرونی عمل کرده و حواسش از دیگر موارد دور می شود.سپس با توجه به تلقین هایی که فرد متخصص می گوید دچار خواب مصنوعی می شود.بدین صورت نیز می توان هیپنوتیزم و درمان اضطراب  را انجام داد.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

اضطراب در دوران پریودی

بسیاری از خانم ها در دوران قاعدگی و یا قبل از آن دچار تغییراتی در رفتار و خلق و خو می شوند. علت آن نیز تغییرات هورمونی در آن زمان است. شایع ترین مشکلات در این دوره به وجود آمدن استرس و اضطراب می باشد که حتی اگر میزان اضطراب در افراد وجود داشته باشد در این زمان تشدید شده و بیشتر می شود. از علائمی که ممکن است نشان دهنده ی این اضطراب در خانم ها باشد می توان به عرق کردن بیش از حد، حس ترس و وحشت بی دلیل و… اشاره کرد. این تغییرات هورمونی از یک هفته پیش از پریود تا آخر مدت زمان دوران قاعدگی به طول می انجامد. بسیاری از این میزان اضطراب در این دوره اذیت می شوند و حتی از کار های روزمره شان عقب می افتند.

درمان اضطراب دوران پریود

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب یکی از روش هایی ست که برای اضطراب دوران قاعدگی و پریود نیز می تواند بسیار مؤثر عمل کند؛ بنابراین شما می توانید هیپنوتیزم و درمان اضطراب دوران قاعدگی را در مرکز مشاوره پاسداران برای رفع این مشکل انتخاب کنید. اضطرابی که در این دوره خانم ها دچارش می شوند تنها به علت تغییرات هورمونی نمی باشد بلکه این اضطراب به دلایل مختلف در ضمیر ناخودآگاه آن ها وجود دارد که با تغییرات هورمونی در دوران پریود تشدید می شود. در هیپنوتیزم و درمان اضطراب با تلقین و نفوذ به ضمیر ناخودآگاه شما این مشکل را تا حدود زیادی درمان می کنند تا دیگر برای شما ناراحت کننده نباشد. بدیهی است که این کار باید توسط افراد متخصص و مشاور صورت بگیرد تا نتیجه ای مناسب به همراه داشته باشد به همین جهت مرکز مشاوره پاسداران در شمال تهران گزینه ای مناسب برای هیپنوتیزم و درمان اضطراب شما می باشد.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

لزوم درمان اضطراب و استرس

زندگی در شهر و کارهای روزمره، فشار اقتصادی، مسئولیت های مختلف و… همه باعث به وجود آمدن اضطراب و استرس در افراد می شود. اگر بخواهید که این اضطراب را نادیده بگیرید و آن را از طریق روش های درست درمان نکنید مشکلات زیادی برای شما به وجود می آید. از جمله مشکلات روحی که در این مورد ممکن است برای شما رخ دهد ابتلا به افسردگی می باشد که می تواند زندگی روزمره شما را نیز مختل نماید. داشتن استرس باعث می شود که رفتار شما پرخاشگرانه بشود و یا شما دچار انزوا گردید که هر کدام از آن ها می تواند در روابط شما تاثیر گذار باشد. همچنین همین طور که در قبل نیز اشاره کردیم اضطراب بر سلامت جسم تیز تاثیرات زیاد و مخربی می گذارد که نباید به هیچ عنوان نادیده گرفته شود. هیپنوتیزم و درمان اضطراب یکی از روش های درمان این استرس می باشد که در ادامه به آن بیشتر می پردازیم.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

روش های درمان اضطراب

برای درمان اضطراب روش های مختلفی را می توانید انتخاب نمایید. از جمله روش های طبیعی و بدون داروهای شیمیایی مانند ماساژ، نوشیدن دمنوش و عرقیات، افزایش فعالیت بدنی، تنظیم کردن ویتامین های بدن و… روش های درمان اضطراب و یا پیشگیری از ابتلا می باشند؛ اما در مواردی که میزان استرس در افراد زیاد بوده و زندگی آن ها را مختل کرده است نمی توان به همین روش ها بسنده کرد و باید از افراد متخصص در این زمینه کمک گرفت. استفاده از داروهای شیمیایی نیز توسط دکتر ها و روانشناس ها پیشنهاد می شود هر چند که ممکن است این داروها عوارضی برای شما به همراه داشته باشند و یا به طور کامل مشکل را بر طرف نکنند. هیپنوتیزم و درمان اضطراب که در مرکز مشاوره پاسداران انجام می شود یکی از مؤثر ترین روش ها برای درمان محسوب می شود که تاثیر گذاری آن را خودتان متوجه خواهید شد.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

هیپنوتیزم و درمان اضطراب

برای آن که خیلی سریع نتیجه ی بهبود و درمان اضطراب را مشاهده کنید باید از روش هیپنوتیزم و درمان اضطراب استفاده نمایید. با هیپنوتیزم به ضمیر ناخودآگاه دقیقا جایی که رفتار ها و حس هایی که از دسترس ما خارج هستند دست می یابیم و بدین صورت می توان بسیاری از مشکلات روحی و روانی را بر طرف کرد. در روش هیپنوتیزم و درمان اضطراب فردی که در این زمینه تخصص و تجربه دارد با بررسی ضمیر ناخودآگاه شما علت اضطراب تان را متوجه می شود. در بسیاری از موارد خود ما متوجه نیستیم که از چه موضوعی دچار اضطراب و تنش شده ایم و فکر می کنیم که کاملا بدون علت می باشد اما با این روش هیپنوتیزم و درمان اضطراب به طور کامل و دقیق علت اضطراب مشخص می شود. سپس بعد از انجام این کار فرد مشاور و متخصص با اجرای روش هایی باعث از بین رفتن آن ترس و استرس در ذهن و ایجاد آرامش در شما می شود و به این شکل هیپنوتیزم و درمان اضطراب  انجام می شود.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

مزیت هیپنوتیزم و درمان اضطراب

شما با هیپنوتیزم و درمان اضطراب علاوه بر آن که بسیار سریع و در کمترین زمان ممکن به نتیجه ی مطلوب می رسید و می توانید شاهد بهبود خود باشید به صورت دائمی از آن استرس دور خواهید شد. با مصرف دارو های شیمیایی زمان نسبتا بیشتری باید منتظر بهبود شرایط و کاهش اضطراب باشید. همچنین بعد از آن که دارو ها را قطع نمایید ممکن است که علائم مجددا بازگردند. این موضوع در مقابل دیگر روش ها مانند ماساژ، ورزش و… نیز صدق می کند؛ بنابراین از مزیت های هیپنوتیزم و درمان اضطراب می توان به دائمی بودن و تاثیر گیری سریع آن اشاره کرد.

هیپنوتیزم و درمان اضطراب

نحوه ی هیپنوتیزم و درمان اضطراب

برای هیپنوتیزم و درمان اضطراب  باید از افرادی که در این زمینه متخصص می باشند مانند روان درمان ها کمک گرفت. مرکز مشاوره پاسداران(شمال تهران) با برخورداری از کادری مجرب و متخصص در این زمینه هیپنوتیزم و درمان اضطراب را به بهترین شکل برای شما انجام می دهد. هیپنوتیزم به دو صورت به کار برده می شود. اولین دسته تلقین درمانی می باشد که در آن با استفاده از قدرت تلقین بسیاری از حس ها و یا حتی عادت های رفتاری می تواند تغییر نماید. در دومین دسته تجزیه و تحلیل صورت می گیرد. در این روش در حقیقت مشاور می خواهد تا به علت اضطراب و ترس در ذهن افراد پی ببرد زیرا در برخی موارد خود افراد از علت آن آگاهی ندارند و ذهنشان آن دلیل را پنهان کرده است.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

تفکرات نادرست در مورد هیپنوتیزم

بسیاری از افراد فکر می کنند که در روش هیپنوتیزم و درمان اضطراب ممکن است که مورد سوءاستفاده قرار بگیرند. این تفکر بسیار نادرست است که برخی فکر می کنند کسی که شخص دیگری را هیپنوتیزم می کند بر وی مسلط شده و می تواند او را به انجام هر کاری وادار نماید وجود دارد؛ اما هیپنوتیزم یک کنترل کردن ذهن محسوب نمی شود بلکه تنها در این حالت شخص می تواند به ضمیر ناخودآگاه فرد دسترسی داشته باشد.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

مراحل هیپنوتیزم و درمان اضطراب

هیپنوتیزم و درمان اضطراب در چند مرحله انجام می شود که اولین بخش آن پذیرش است.این بدان معناست که در ابتدا قبل از انجام هیپنوتیزم و درمان اضطراب  باید شخص باور به هیپنوتیزم داشته باشد و قبول نماید که هیپنوتیزم شود.بدین صورت هیچ کس نمی تواند به زور هیپنوتیزم و درمان اضطراب را بر روی شخصی انجام دهد و خود شخص باید مایل باشد.اگر میزان پذیرش در یک فرد مناسب نباشد و یا باوری به این کار نداشته باشد هیپنوتیزم و درمان اضطراب بر روی او انجام نمی شود.بخش دوم تمرکز و ساکت کردن ذهن است.در هیپنوتیزم و درمان اضطراب باید ذهن کاملا آرام باشد تا بتوان به طور موفقیت آمیز این کار را انجام داد.بخش سوم تلقین کردن است که می تواند به صورت دیداری و یا از طریق شنیدن انجام شود.سپس بعد از آن که هیپنوتیزم و درمان اضطراب انجام شد باید فرد را از خواب بیدار نمایید.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

کاربرد های دیگر هیپنوتیزم

علاوه بر هیپنوتیزم و درمان اضطراب این روش در درمان دیگر بیماری ها نیز کاربرد دارد.همان طور که گفته شده بیشترین استفاده از هیپنوتیزم مشکل یابی و یافتن علت در ضمیر ناخودآگاه فرد می باشد.اما از آن در درمان فوبیا یا ترس بیش از حد از یک موجود،مشکلات روانی و یا حتی کاهش درد زایمان استفاده می شود.بسیاری از افراد با استفاده از همین روش سیگار و یا اعتیادشان را ترک کرده اند.برای آن که هیپنوتیزم و درمان اضطراب را توسط بهترین افراد انجام دهید باید نزد کسانی بروید که دارای مدرک در این زمینه بوده و افرادی قابل اطمینان باشند.مرکز مشاوره پاسداران واقع در شمال تهران یکی از مراکزی ست که هیپنوتیزم و درمان اضطراب را توسط افرادی ماهر و قابل اطمینان برای شما انجام می دهد.

 هیپنوتیزم و درمان اضطراب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره همین حالا